Strona: Współpraca PRz i RCEZ w Nisku / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Współpraca PRz i RCEZ w Nisku

2023-03-30

28 marca zostało zawarte porozumienie pomiędzy Politechniką Rzeszowską i Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. Dotyczy ono działań, mających na celu promowanie oferty edukacyjnej wśród uczniów RCEZ.

Współpraca ma polegać na organizowaniu otwartych wykładów i spotkań na terenie szkoły w celu wymiany doświadczeń. Nauczyciele RCEZ będą mogli brać udział w wybranych konferencjach i seminariach organizowanych na uczelni. Zostaną oni również zapoznani z ofertą studiów podyplomowych realizowanych na PRz. Planowane działania mają także za zadanie wspierać uczniów w doskonaleniu i kształceniu w zakresie matematyki, fizyki i chemii.

Jeden z punktów porozumienia dotyczył objęcia honorowym patronatem przez WMT klas RCEZ o kierunkach kształcenia powiązanych z profilem wydziału. Na jego mocy uczniowie będą mogli brać udział w dedykowanych zajęciach i zaangażować się w prace studenckich kół naukowych, natomiast WMT będzie wspierał ich w rozwojach zawodowym i naukowym. Z kolei RCEZ uwzględni sugestie Politechniki Rzeszowskiej związane z programem nauczania w ramach posiadanych możliwości i wytycznych MEiN.

Uczniowie mieli również okazję dowiedzieć się jak wyglądają pracownie WMT, w jaki sprzęt są wyposażone i jakie działania prowadzone są przez studenckie koła naukowe. Dziekan dr hab. inż. Andrzej Trytek, prof. PRz oraz prodziekan ds. rozwoju dr hab. inż. Mirosław Tupaj, prof. PRz przedstawili tegorocznym maturzystom RCEZ ofertę kształcenia WMT, bogatą ofertę stypendialną, a także możliwości rozwoju i zatrudnienia absolwentów w nowoczesnych przedsiębiorstwach produkcyjnych regionu.

Porozumienie zostało podpisane w obecności starosty niżańskiego Roberta Bednarza. Uczelnię reprezentowali prorektor ds. kształcenia dr hab. Iwona Włoch, prof. PRz, dziekan Wydziału Mechaniczno-Technologicznego dr hab. inż. Andrzej Trytek, prof. PRz oraz prodziekan ds. rozwoju dr hab. inż. Mirosław Tupaj, prof. PRz. Przedstawicielami RCEZ byli dyrektor mgr Wacław Piędel oraz wicedyrektor mgr inż. Tomasz Skoczeń.