Strona: Tłumy uczniów na Dniu Otwartym WMT / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Tłumy uczniów na Dniu Otwartym WMT

2023-03-27
24 marca zaprosiliśmy uczniów, maturzystów z różnych szkół w naszym regionie. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji we współpracy z naszymi partnerami, tj. lokalnymi firmami, wojskiem i Strażą Pożarną.
Gdy tylko odwiedzający wkroczyli na Wydział, mogli obejrzeć wystawy, które przygotowały lokalne firmy. Następnie grupy uczniów przejęli nasi studenci i wykładowcy, którzy z wielkim, zaangażowaniem, ochotą i entuzjazmem oprowadzali uczniów po naszych laboratoriach. Każdy mógł spróbować swoich sił w spawaniu na symulatorze, wszyscy sprawdzali jak działają gogle VR, jak mierzymy nowoczesną aparaturą pomiarową. Testowali też nasze drony, symulator lotu, mogli też programować roboty.
Była to doskonała okazja do rozmów, wymiany doświadczeń, zdobycia odpowiedzi na pytanie czy warto studiować na stalowowolskim wydziale Politechniki Rzeszowskiej.
Uczniowie wysłuchali też krótkiego przemówienia Pana Starosty Stalowowolskiego Janusza Zarzecznego oraz prezentacji Pana Dziekana WMT - dr hab. inż. Andrzeja Trytka, prof PRz.
W przemowach Panowie przedstawili korzyści wynikające z podjęcia studiów inżynierskich na naszym Wydziale, nie tylko ze względu na zdobycie potrzebnej wiedzy i umiejętności, ale też z powodu wygody trzydniowego toku nauki, ale też korzyści finansowych wynikających z otrzymanych stypendiów oraz łatwości zdobycia dobrze płatnej pracy po ukończeniu studiów.
Nie zabrakło też konkursu dla naszych odwiedzających. Do quizu "Era Inżyniera" z wiedzy technicznej zgłosiło się siedem duetów. Wszyscy odpowiadali na pytania z dziedziny chemii, fizyki, matematyki, astronomii. Doskonale znali odpowiedzi na pytania o odkrywców, wynalazców, słynnych inżynierów. To była walka na wiedzę, ale też przyjęta strategia gry pozwoliła na wyłonienie trójki najbystrzejszych i wreszcie samych zwycięzców. To był emocjonujący i wesoły pojedynek. Dla wszystkich uczestników konkursu, a w szczególności dla zwycięzców czekały nagrody.
Wszyscy odwiedzający na koniec dnia pełnego wrażeń mogli posilić się strażacką grochówką.
Dziękujemy naszym Partnerom za wsparcie, życzliwość i pomoc. Dziękujemy lokalnym mediom, które zawsze towarzyszą nam w ważnych dniach. Dziękujemy przede wszystkim uczniom. Powitaliśmy Was jako maturzystów i mamy nadzieję, że w październiku z niemniejszą radością spotkamy się z Wami- studentami w tych samych laboratoriach. Tak więc na maturze życzymy samych sukcesów i do zobaczenia już na wykładach.