Strona: Tłoczno na WMT w Dniu Otwartym / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Tłoczno na WMT w Dniu Otwartym

2023-12-14

Dzień Otwarty był doskonałą okazją do poznania tajemnic naszego Wydziału. Uczniowie ze stalowowolskich szkół oraz pobliskich miast m.in. Niska, Biłgoraja, Leżajska czy Gorzyc przybyli by zapoznać się z naszą ofertą edukacyjną, zajrzeć do naszych pracowni, spróbować swoich sił i umiejętności na sprzęcie, na którym na co dzień pracują nasi studenci.

Uczniowie chętnie przyglądali się jak działają roboty, na czym polega spawanie, przemierzali świat wirtualny przy pomocy okularów VR. Odwiedzili również pracownie pomiarowe, drukarek 3D, obróbki i wytrzymałości.

Nasza aula wypełniła się po brzegi podczas wykładu Pana Dziekana dr hab. inż. Andrzeja Trytka, prof. PRz. Uczniowie mogli też wysłuchać krótkiego wykładu zaprezentowanego przez nasze studentki Klaudie Sądkiewicz i Aleksandrę Dul. Głos zebrali też nasi wykładowcy, którzy zachęcali uczniów do wyboru studiów na nowym kierunku, który pojawi się u nas już od października.

W trakcie zwiedzania pracowni uczniowie mieli szansę wykazać się też spostrzegawczością w literowym konkursie, oraz zwinnością i szybkością w wyścigu „Raksio- Drift.” Najlepszy z uczestników rozwinął zawrotną szybkość 29km/h na kultowym rowerku Reksio, co jest niebyle jakim wyczynem.

Był czas na rozmowy, pogadanki, ciekawe pytania i dyskusje. Bardzo cieszymy się, że lokalna młodzież ma zainteresowania techniczne i z taką ciekawością odkrywała nasz politechniczny świat. Gościliście u nas jeszcze jako uczniowie szkół średnich i mamy ogromną nadzieję przywitać Was w naszych laboratoriach i pracowniach w przyszłym, ale akademickim roku.

A na ręce naszych Partnerów składamy ogromne dzięki, za wsparcie, pomoc, życzliwość i pomysły, w szczególności Miastu Stalowa Wola oraz firmie SK Nexilis.

Dziękujemy również lokalnym mediom, telewizji Stella, która zawsze towarzyszy nam w tym szczególnym dniu.

Więcej zdjęć i relacji na temat Dnia Otwartego znajdziecie na naszych social mediach:

https://www.facebook.com/prz.stw oraz Tiku Toku: wmt_stalowa_wola