Strona: Technologia wirtualnej rzeczywistości w przemyśle - pokaz SimLab Soft VR Studio / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Technologia wirtualnej rzeczywistości w przemyśle - pokaz SimLab Soft VR Studio

2023-11-22
Studenci Wydziału Mechaniczno-Technologicznego mieli dziś możliwość poznać nieograniczone możliwości tworzenia wirtualnej rzeczywistości (VR) bez konieczności kodowania. Pan mgr inż. Paweł Żurawski, doktorant Wydziału Mechaniczno-Technologicznego i pracownik firmy Federal-Mogul Gorzyce, przedstawił podczas wykładu platformę SimLab Soft VR Studio, która pozwala każdemu użytkownikowi, niezależnie od doświadczenia, projektować niesamowitą wirtualną przestrzeń.
Uczestnicy pokazu wiedzieli, że VR świetnie sprawdza się w grach i rozrywce. Ale o wiele cenniejsza okazała się wiedza o tym, jak wykorzystać technologię wirtualnej rzeczywistości w przemyśle. Studenci mogli obejrzeć wirtualną linię produkcyjną, przy której szkolono pracowników. Dzięki takiej edukacji, udało się znacząco skrócić czas postoju i ograniczyć generowane podczas niego straty. To z kolei przyniosło realne zyski dla firmy poprzez zwiększenie miesięcznego wolumenu produkcji.
Zastosowanie wirtualnej rzeczywistości może przybliżyć do konkretnych i wymiernych rezultatów w fabrykach, zakładach czy centrach logistycznych - to technologia przyszłości.