Strona: Szkolenie narzędziowe w ISCAR Poland Sp. z o.o. / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Szkolenie narzędziowe w ISCAR Poland Sp. z o.o.

2024-04-23

Studenci Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli uczestniczyli w specjalnie dla nich zorganizowanym przez firmę ISCAR Poland szkoleniu narzędziowym „Świat narzędzi skrawających – szkolenie dla Inżynierów”. Odbyło się ono w Katowicach, w Tech Center firmy ISCAR Poland.

Szkolenie zostało zorganizowane w ramach, podpisanej przez ISCAR Poland i Politechnikę Rzeszowską, umowy o współpracy. Organizatorami szkolenia ze strony uczelni byli dr inż. Joanna Zielińska-Szwajka oraz dr inż. Krzysztof Szwajka.

W szkoleniu uczestniczyło 46 studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji (studia I stopnia) oraz mechanika i budowa maszyn (studia I i II stopnia). Wraz ze studentami w wydarzeniu wzięli udział dr hab. inż. Mirosław Tupaj, prof. PRz, dr inż. Joanna Zielińska-Szwajka oraz mgr inż. Marek Szewczyk.

Zorganizowane szkolenie wpisuje się w karty przedmiotów obróbka skrawaniem i narzędzia, maszyny technologiczne, technologia maszyn prowadzonych na studiach I stopnia  obydwu kierunków oraz projektowanie narzędzi i oprzyrządowania na studiach II stopnia kierunku mechanika i budowa maszyn.

Szkolenie podzielone było na 2 części:

- teoretyczną dotyczącą: podstaw obróbki skrawaniem, grup materiałów obrabianych, rodzajów materiałów narzędziowych, strategii obróbczych oraz powłok PVD i CVD, wiercenie narzędziami składanymi. Wykłady prowadzone były przez Marcina Różańskiego, Dyrektora Technicznego ISCAR Poland

- praktyczną (pokazy na maszynach Okuma i Hermle): pokaz toczenia rowkowania i przecinania, frezowanie na dużych wysięgach z zastosowanie oprawek z tłumikami drgań, frezy monolityczne + strategie obróbcze, zaangażowanie ae – ap. W tej części oprócz Pana Marcina prowadzącym był Michał Zemanek, Lider Tech Center.

Uczestnicy uzyskali certyfikaty potwierdzające ich uczestnictwo w szkoleniu.

Dziękujemy pracownikom ISCAR Poland Sp. z o.o. za zaproszenie na szkolenie, gościnność i odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania.

Szkolenia ISCAR są doskonałym praktycznym uzupełnieniem wiedzy zdobywanej podczas zajęć dydaktycznych.

W październiku zaplanowano kolejny cykl szkoleniowy.