Strona: IV Mikołajkowy Turniej Czwórek Mieszanych w Piłkę Siatkową o Puchar JM Rektora Politechniki Rzeszowskiej / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

2019-12-11
, red.  Bogdan Pamuła

Dnia 10.12.2019 r. w Stalowej Woli odbył się IV Mikołajkowy Turniej Czwórek Mieszanych w Piłkę Siatkową o Puchar JM Rektora Politechniki Rzeszowskiej. Podobnie jak w latach ubiegłych zawody cieszyły się sporym zainteresowaniem ze strony studentów. W zawodach uczestniczyli studenci Politechniki Rzeszowskiej reprezentujący wszystkie roczniki i kierunki Wydziału Mechaniczno-Technologicznego, oraz studenci Politechniki z Rzeszowa.

W turnieju wzięło udział 9 drużyn podzielonych na 2 grupy, w których mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy walczyły  w kolejnych meczach o miejsca na podium.

Bardzo sympatyczna atmosfera panowała na hali sportowej, a rywalizacja zawodników stała na na wysokim poziomie sportowym. Bardzo zacięte i emocjonujące mecze półfinałowe wyłoniły finalistów turnieju w którym spotkały się drużyny -  „Tańczące Stokrotki” ( trzecia drużyna ubiegłorocznych rozgrywek )  i „Orki z Majorki” ( drużyna gości z Rzeszowa ). Mecz finałowy dostarczył szczególnych wrażeń  oraz emocji i zakończył się po zaciętej grze zwycięstwem gospodarzy, wynikiem 2:0.

Końcowa klasyfikacja:

1. „Tańczące Stokrotki” – Hanejko Katarzyna, Wolak Paweł, Pędrak Jakub, Krysa Błażej, Jarzynka Mateusz
  2. „Orki z Majorki” – Hałka Magdalena, Zywar Mateusz, Jezioro Piotr, Gonet Kacper
  3. „Pjong Czag” –  Hatylak Dominika, Rurak Adrian, Myćka Łukasz, Góra Łukasz
  4. „Młodzieżówka” – Ura Aleksandra, Grzywna Mateusz, Lutecki Bartłomiej, Skrzypek Dominik

Nagrody zwycięzcom turnieju z upoważnienia JM Rektora prof. dr hab. inż. Tadeusza Markowskiego wręczyli; Dziekan Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej dr hab. inż. Andrzej Trytek, prof. PRz oraz Prodziekan d/s nauki dr hab. inż. Mirosław Tupaj, prof. PRz

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

red. Elżbieta Pamuła

foto  Bogdan Pamuła