Strona: Akademickie Mistrzostwa Polski w szachach / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Akademickie Mistrzostwa Polski w szachach

2020-11-18

W dniach 13 - 15 XI 2020r. w Szczyrku, pomimo obecnych obostrzeń, odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w szachach. Zgłoszonych zostało 150 studentek i studentów reprezentujących 20 uczelni z całego kraju. Politechnikę Rzeszowską reprezentował 6-cio osobowy zespół: Kłok Kacper, Socha Krzysztof, Chodorowski Adrian, Stój Karol, Starzec Patrycja, Bar Marta.

Kacper Kłok jest studentem II roku Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli. Szczególnym wyróżnieniem jego osoby, była funkcja kapitana drużyny, którą pełnił w trakcie zawodów. Dla Kacpra były to pierwsze zawody na Akademickich Mistrzostwach Polski, na których, przy udziale 95 szachistów, zajął 57 miejsce. Jako kapitan miał przywilej gry z najlepszymi graczami, m.in. z 3 mistrzami międzynarodowymi, co jest rzadkością w trakcie jednego turnieju mistrzowskiego.

Politechnika Rzeszowska osiągnęła bardzo dobry rezultat zajmując drużynowo 11 miejsce w Polsce, dzięki wygranej w meczu derbowym z drużyną Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Występ drużyny szachowej reprezentującej Politechnikę Rzeszowską na Akademickich Mistrzostwach Polski, był dla jej uczestników wspaniałą przygodą, a zdobyte doświadczenia pozwolą w przyszłości osiągnąć jeszcze lepsze wyniki na akademickich szachownicach.

Wielkie brawa i gratulacje!!!