Strona: BUP Science and Sail 2024 / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

BUP Science and Sail 2024

2024-05-07

Program Uniwersytetu Bałtyckiego (BUP) i Uniwersytet w Kłajpedzie z dumą prezentują Science and Sail 2024, letnią szkołę skupiającą się na środowisku Morza Bałtyckiego. Przyjęci studenci będą studiować wrażliwe środowisko Morza Bałtyckiego, zarówno na lądzie, jak i na morzu, pod okiem czołowych ekspertów z całego regionu.
Szkoła letnia odbędzie się w dniach 4-11 sierpnia.

Część zajęć szkoły letniej odbędzie się na pokładzie żaglowca Brabander Uniwersytetu w Kłajpedzie, pływającego po południowo-wschodniej części Morza Bałtyckiego, podczas którego będą przeprowadzane testy i pobierane próbki. Uczestnicy będą także badać unikalne środowisko przybrzeżne Mierzei Kurońskiej i delty Niemna, zdobywając wiedzę o skutkach i rozwiązaniach zmian klimatycznych, utracie różnorodności biologicznej oraz ludzkich aspektach wyjątkowego środowiska Morza Bałtyckiego.

Wydarzenie jest bezpłatne, a zgłoszenia mogą składać studenci studiujący na poziomie licencjackim lub magisterskim na uniwersytetach uczestniczących w BUP. W sumie do udziału w konkursie zostanie wybranych 36 uczniów. Ponadto powitamy 3 doktorantów. Doktoranci będą mieli niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w pełnym programie wraz ze studentami, jednocześnie ćwicząc swoje umiejętności dydaktyczne i mentorskie. Doktorant uczestniczący będzie wspierać studentów w kontekstualizowaniu pracy.

Wnioski należy składać pod adresem: epta@prz.edu.pl

Celem wydarzenia jest:

• Podnoszenie wiedzy uczniów na temat środowiska Morza Bałtyckiego i jego znaczenia dla społeczeństw i gospodarek regionu.
  • Zbadania różnych wskaźników związanych ze środowiskiem Morza Bałtyckiego.
  • Nauką technik rozwiązywania problemów środowiskowych z podejścia interdyscyplinarnego i praktycznego oraz powiązania ich ze zmianami klimatycznymi
  • Rozwijanie umiejętności współpracy międzykulturowej i interdyscyplinarnej.

Wszystkie szczegóły i karty zgłoszenia dostępne są pod adresem:

Ostatni dzień składania wniosków to 19 maja 2024 r.