Strona: Zasady bezpieczeństwa obowiązujące na terenie WMT od 01.06.2020 / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Zasady bezpieczeństwa obowiązujące na terenie WMT od 01.06.2020

2020-06-05

Zgodnie z Zarządzeniem nr 45/2020 Rektora Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza z dnia 28 maja 2020 r., od dnia 1 czerwca następuje częściowe przywrócenie kształcenia na terenie uczelni.

Na terenie Wydziału Mechaniczno-Technologicznego będą prowadzone tylko zajęcia laboratoryjne które nie były realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, badania i konsultacje niezbędne do realizacji pracy dyplomowej zaliczenia, egzaminy, egzaminy dyplomowe.

Zasady bezpieczeństwa obowiązujące na terenie
Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej
w Stalowej Woli od dnia 01 czerwca 2020 r.

1. Na terenie Wydziału mogą przebywać tylko i wyłącznie studenci biorący udział w zajęciach. Mogą to być tylko i wyłącznie osoby zdrowe, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
  2. W celach innych niż zajęcia dydaktyczne zaleca się kontakt telefoniczny lub
  3. Wejście do budynku możliwe jest tylko i wyłącznie oznaczonym wejściem.
  4. Po każdorazowym wyjściu i wejściu do budynku należy zdezynfekować ręce, dokonać pomiaru temperatury oraz wypełnić oświadczenie (Załącznik 1).
  5. Przebywające w budynku osoby zobowiązane są do zakrywania nosa i ust oraz noszenia rękawiczek.
  6. Na czas spożywania posiłku można zdjąć osłonę ust i nosa.
  7. W budynku, podczas przerw i oczekiwania na zajęcia, nie wolno tworzyć skupisk ludzi, należy zachowywać dystans min. 2 m.
  8. W pomieszczeniach wspólnych: hole, korytarze można zajmować tylko i wyłącznie wyznaczone do tego celu miejsca.
  9. Do sal zajęciowych należy wchodzić pojedynczo, zachowując bezpieczną odległość tylko i wyłącznie za zgodą prowadzącego zajęcia
  10. W salach można zajmować wyznaczone do tego celu miejsca, zachowując odpowiedni dystans min. 1,5 m.
  11. Podczas zajęć studenci korzystają tylko i wyłącznie ze swoich przyborów i pomocy dydaktycznych, ograniczając ich ilość do niezbędnego minimum.
  12. Ponadto zastosowanie mają: Środowiskowe wytyczne w związku z częściowym przywracaniem działalności uczelni – MNiSW, Zarządzenie nr 49/2020 Rektora Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza z dnia 1 czerwca 2020 r.

W przypadku egzaminów i zaliczeń końcowych zaleca się przeprowadzenie weryfikacji efektów uczenia się w trybie zdalnym. O sposobie przeprowadzenia zaliczenia lub egzaminu decyduje nauczyciel w porozumieniu ze studentami.

Wszystkich studentów prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego i stosowanie się do zaleceń obowiązujących na Wydziale.