Strona: Politechnika łączy pokolenia – DZIEŃ BABĆ, DZIADKÓW I WNUKÓW / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Politechnika łączy pokolenia – DZIEŃ BABĆ, DZIADKÓW I WNUKÓW

2020-01-26

W ramach obchodów Święta Babć i Dziadków, 24 stycznia br. na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli odbyło się wydarzenie pod hasłem „Politechnika łączy pokolenia”. Przygotowana oferta stanowiła atrakcję zarówno dla seniorów, jak i dla dzieci. Mogli oni w interesujący sposób spędzić ze sobą czas, wypróbować swoich sił w zabawach i konkursach, których motywem przewodnim była nauka i technika, a przede wszystkim odkryć jaką frajdę daje wspólne zdobywanie wiedzy poprzez zabawę.

Swoją przygodę przybyli goście rozpoczęli od podróży w czasie, która umożliwiła im spotkanie z zabytkową motoryzacją. Młodzi ludzie zobaczyli jak wyglądały samochody, którymi jeździli ich dziadkowie. Formowanie brył z piasku kinetycznego, tworzenie brył matematycznych, programowanie robota, konstrukcja modeli samolotów czy Turniej Młodego Inżyniera to kolejne wyzwania, które czekały na uczestników. Za zaliczenie poszczególnych zadań były wystawiane oceny, a „Indeks Młodego Inżyniera” ze specjalną pieczęcią stanowił potwierdzenie zdobytej wiedzy, każdego z młodych naukowców.

Międzypokoleniowa impreza stanowiła doskonałą okazję, by pokazać młodym ludziom, że nauka to nie tylko siedzenie w szkolnej ławce, uczenie się materiału na pamięć, ale przede wszystkim świetna zabawa i okazja do integracji w ramach pokoleń. Wystarczy tylko trochę chęci, a współpraca gwarantuje sukces. Dziadkowie uczyli wnuki jak robić samoloty czy bryłki bez kleju, z kolei wnuki uczyli dziadków posługiwać się robotem i grać w elektroniczne MEMORY.

Humory dopisywały uczestnikom, co widać na zdjęciach. Można więc śmiało stwierdzić, że wiek nie jest przeszkodą do zdobywania wiedzy, rozwijania zainteresowań, czego przykładem są wszyscy przybyli tego dnia goście, świetnie bawiący się i uczący w murach WMT.

Uczestnicy tego wydarzenia mieli okazję do bezpłatnej degustacji kawy MK Cafe Premium, co spotkało się z szerokim zainteresowaniem gości.