Strona: PODWÓJNY SUKCES NAUKOWY UCZNIA LO IM. KEN W STALOWEJ WOLI / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

PODWÓJNY SUKCES NAUKOWY UCZNIA LO IM. KEN W STALOWEJ WOLI

2019-06-28

Z przyjemnością informujemy, że Wojciech GAJDA uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli już po raz drugi uzyskał tytuł finalisty Olimpiady Wiedzy Technicznej w grupie mechaniczno-budowlanej. Po raz pierwszy w roku 2018 na XLIV OWT w Gdańsku oraz w 2019 roku na XLV OWT w Kaliszu.

Jest nam tym bardziej miło z uwagi na fakt, że osobą odpowiedzialną za wsparcie merytoryczne w przygotowywaniu do udziału w obu olimpiadach był adiunkt Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej dr inż. Krzysztof SZWAJKA.

Olimpiada Wiedzy Technicznej jest olimpiadą ogólnej wiedzy o technice rozgrywaną trzystopniowo w dwóch grupach tematycznych: mechaniczno-budowlanej oraz elektryczno-elektronicznej. Obejmuje zagadnienia związane z przedmiotami podstawowymi: matematyką, fizyką, chemią oraz przedmiotami dotyczącymi budownictwa lądowego
i wodnego, mechaniki, elektryki, elektroniki i energetyki, automatyki, informatyki itd.

Wyniki uczniów uzyskane w Olimpiadzie Wiedzy Technicznej są przepustką do najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Taka „komfortowa” sytuacja dotyczy teraz Wojciecha Gajdy, to on decyduje o wyborze swojej Alma Mater w Polsce.

Gratulujemy sukcesów.