Strona: Podpisanie porozumienia z KUL / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Podpisanie porozumienia z KUL

2019-07-01
, red.  Piotr Ludian

W dniu 29 czerwca, podczas posiedzenia Rady Programowej, na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym w Stalowej Woli została podpisana umowa dotycząca współpracy Politechniki Rzeszowskiej i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Umowę podpisali rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski i rektor KUL ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński.

Porozumienie będzie dotyczyć między innymi wspólnych prac naukowo-badawczych, międzyuczelnianej wymiany studentów, współpracy wykładowców, współorganizacji wydarzeń i studiów podyplomowych oraz współpracy w ramach Centrum Polsko-Chińskiego.

W tym szczególnym wydarzeniu, oprócz władz obu Uczelni, wzięli udział zaproszeni goście, w tym Prezydent Miasta Stalowa Wola Lucjusz Nadbereżny, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber i senator RP Janina Sagatowska.