Strona: Mikrus w Mieleckiej Bibliotece / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Mikrus w Mieleckiej Bibliotece

2019-06-11
, red.  Piotr Ludian

W dniu 10.06.2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w Mielcu we współpracy z Wydziałem Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli odbyło się spotkanie zatytułowane „Mikrus w Mieleckiej Bibliotece”. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy Mielca i uczniowie szkół podstawowych. Specjalnie przygotowaną prezentację o tym mieleckim mikrosamochodzie opracował pracownik Wydziału mgr Piotr Ludian, który nie tylko pokazał historyczne zdjęcia i materiały filmowe, ale również przygotował część praktyczną, gdzie uczniowie mogli poznać budowę samochodu i samemu zasiąść za kierownicą.

„Bardzo ważne jest, żeby w młodym człowieku zaszczepić pasję. Może ona dać owoce w późniejszym życiu, co może skutkować tym, że część z tych uczniów podejmie w przyszłości studnia na uczelni technicznej”, relacjonuje Piotr Ludian. Oprócz Mikrusa można było podziwiać trzy motorowery należące do Pana Mirosława Tarnawskiego.

Podczas spotkania zostało przygotowane stoisko Wydziału przez Pana Kamila Koszyczka oraz Wojciecha Drozdowicza, którzy zaprezentowali modele szybowców, a Pan Kamil również opowiedział o swojej pasji i sukcesach, które odnosi w szybownictwie.