Strona: II etap Olimpiady Matematycznej Juniorów / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

II etap Olimpiady Matematycznej Juniorów

2020-01-11

Kolejny już raz aula Wydziału Mechaniczno-Technologicznego wypełniła się uczestnikami zawodów II stopnia Olimpiady Matematycznej Juniorów. Do Stalowej Woli zjechali najzdolniejsi matematycy klas siódmych i ósmych z województwa lubelskiego i podkarpackiego. W tym roku do zawodów II stopnia zakwalifikowało się prawie 100 uczestników.

Tradycyjnie zawody rozpoczęły się o godzinie 11:00, a na rozwiązanie 5 zadań uczestnicy mieli równo 3 godziny. Zachęcamy do zapoznania się z zadaniami na stronie Olimpiady lub do pobraniach ich bezpośrednio z naszej strony.

Osobom, które chciałyby lepiej przygotować siebie lub swoich uczniów do zadań olimpijskich polecamy bezpłatny podręcznik do matematyki autorstwa Wojciecha Guzickiego.