Strona: Halka - wersja współczesna / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Halka - wersja współczesna

2019-06-19
, red.  Piotr Ludian

Dnia 18 czerwca 2019 o godzinie 19.00 w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli miał miejsce musical pt. „Halka – wersja współczesna”.

To wyjątkowe wydarzenie zostało zorganizowane przez Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej pod batutą Pani Lidii Chalińskiej. Ze scenariusz i reżyserię odpowiedzialni zostali Anna Ziaja i Paweł Szczygłowski. Honorowy patronat na musicalem objął JM Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski i Prezydent Miasta Stalowa Wola Lucjusz Nadbereżny.

Aktorzy występujący w musicalu są studentami i przyszłymi inżynierami Politechniki Rzeszowskiej, co pokazuje, że również osoby o ścisłym umyśle mogą mieć artystyczne dusze.

Zgromadzona publiczność z dużym zaciekawieniem śledziła przedstawioną historię oraz nagradzała gromkimi brawami zarówno aktorów, jak i osoby współodpowiedzialne za spektakl.

Dziekan naszego Wydziału dr hab. inż. Aleksander Mazurkow wyraził nadzieję, że ten musical będzie początkiem współpracy Chóru Akademickiego ze społecznością Wydziału i miasta oraz serdecznie podziękował Pani dyrygent, aktorom i chórzystom za wspaniały występ.