Strona: ,,Od pomysłu do przemysłu" – rozstrzygnięcie IV edycji konkursu / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

,,Od pomysłu do przemysłu" – rozstrzygnięcie IV edycji konkursu

2020-07-15
, red.  Adam Michajłyszyn

superior-1.jpg

Rozstrzygnięcie tegorocznej IV już edycji konkursu Od pomysłu do przemysłu ze względu na panującą pandemię stało pod znakiem zapytania. Jednakże w miesiącu czerwcu wyłoniono listę laureatów spośród blisko 40 uczestników. Młodzież z całej Polski z klas licealnych i technicznych budowała elektroniczne projekty w dwóch kategoriach. Mimo zaistniałych trudności znaczna część uczestników doprowadziła swoje projekty do końca.

W kategorii Projekt inspirowany

• I miejsce zdobył projekt: SilBot, zbudowany przez Jakuba Frączka z Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle, opiekunem był Pan Wincenty Skwarek.
  • II miejsce zdobył projekt: Interaktywny Robot z żyroskopem, wykonany przez Łukasza Tudryna i Karola Homela z Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku, opiekunem był Pan Robert Maruszak.
  • III miejsce zdobył projekt: Poduszkowiec, wykonany przez Mateusza Zawadkę i Oskara Piechowskiego z Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku, pod opieką Pana  Roberta Maruszaka.

W kategorii Projekt autorski

• I miejsce zdobył projekt: Inteligentny ekologiczny dom – Internet rzeczy, wykonany przez Jakuba Maruszaka z Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku, pod opieką Roberta Maruszaka.
  • II miejsce zdobył projekt: Segregator elementów, wykonany przez Dominika Siłko i Mikołaja Kycia z Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku, pod opieką Pana Jana Juzyńca.
  • II miejsce ex aequo zdobył projekt: Robot humanoidalny, wykonany przez Łukasza Wacha z Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku, pod opieką Pana Roberta Maruszaka.
  • III miejsce zdobył projekt: BSP Szpieg, wykonany przez Bartosza Polaka z II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Mielcu. Opiekę nad projektem sprawował Pan Alfred Ortyl.

Publiczność miała swojego laureata, który został wyłoniony podczas głosowania na FB w dniach od 25.05 do 01.06. b. r. – zdobywcę I miejsca w kategorii projekt inspirowany – Jakuba Frączka za projekt SilBot.

Pierwszy raz w tej edycji konkursu została przyznana nagroda dla debiutanta (ucznia klasy I lub II o najwyższej lokacie). Otrzymał ją Jakub Maruszak za projekt Inteligentny ekologiczny dom – Internet rzeczy. Również po raz pierwszy przyznano wyróżnienie dla opiekuna. Otrzymał je Pan Robert Maruszak za wykazanie się dużym zaangażowaniem w konkursie oraz objęcie opieką znacznej liczby uczestników, którzy znaleźli się na podium, odznaczając się wysokim poziomem i znacznym stopniem zaawansowania prac.

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, a maturzyści dodatkowo nagrodę organizatora,  tj. 100 punktów rekrutacyjnych na naszą Uczelnię. Ponadto osoby biorące udział w konkursie otrzymały okolicznościowe dyplomy. Z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną w kraju niestety nie mogła odbyć się oficjalna gala wręczenia nagród, których głównym sponsorem była Firma Superior Industries Production Poland Sp. z o.o.. Nagrody wraz z dyplomami dostarczono do wszystkich indywidualnie.

Bardzo dziękujemy Wojewodzie Podkarpackiemu, Marszałkowi Województwa Podkarpackiego, Prezydentowi Miasta Stalowej Woli oraz Staroście Powiatu Stalowowolskiego za objecie honorowym patronatem naszego Konkursu.

Słowa podziękowania kierujemy również do współorganizatora wydarzenia Pana Romualda Kwiecińskiego – Właściciela Zakładu Elektroniki i Automatyki Chip.

Ponadto dziękujemy wszystkim instytucjom, sponsorom i uczestnikom za zaangażowanie i wsparcie